Tigriniai rykliai – viena pavojingiausių žmogui ryklių rūšių. Vis dėlto jie laikomi labai tingiais – todėl dažniausiai renkasi lengvesnį grobį, rašo BBC Wildlife Magazine.
Nepaisant savo pavojingo įvaizdžio, šie rykliai retai tampa realia grėsme žmogui. Leidinyje pabrėžiama, kad tikimybė būti jų užpultam – labai nedidelė.
Kaip atrodo tigriniai rykliai?
Tigrinius ryklius lengva atpažinti iš būdingų dryžių ant jų kūno – jie primena tigro kailio raštą. Jauniems individams šie dryžiai ryškesni, o tai padeda susilieti su aplinka ir apsunkina aptikimą plėšrūnams.
Šie rykliai turi klasikinį rykliui būdingą išvaizdą – stambų kūną, plačią galvą ir dantis su išlenktomis, dantytomis briaunomis.
Dažniausiai tigriniai rykliai užauga iki 4,5 metrų ilgio, tačiau fiksuoti ir atvejai, kai jų ilgis siekė net 5,5 metro. Jų vidutinis svoris – nuo 390 iki 635 kg.
Kuo minta tigriniai rykliai?
Tigriniai rykliai žinomi tuo, kad ėda beveik viską. Jų racioną sudaro žuvys, paukščiai, žinduoliai. Jie taip pat geba dantimis prapjauti net vėžlių kiautus. Be to, jų skrandyje ne kartą rasta keistų objektų – pavyzdžiui, kailinių paltų, automobilio numerio ženklų ar net visas vištidė.
Kaip tigriniai rykliai medžioja?
Šie rykliai dažniausiai medžioja pasalūniškai – iš pasalos. Jie yra lėti plaukikai, todėl ne persekioja grobį, o prie jo prisėlina. Nors laikomi tingiais, tigriniai rykliai geba staiga įgyti milžinišką greitį, kai tik pasitaiko tinkamas momentas atakai.
Taip pat jie dažnai minta ne tik gyvu grobiu, bet ir dvėseliena – taip taupo energiją. Jei pasitaiko lengva auka, tigrinis ryklys jos tikrai nepraleis.
Ar tigriniams rykliams gresia išnykimas?
Tigrinių ryklių gyvenimo trukmė siekia nuo 20 iki 50 metų. Nors žmonėms jie atrodo grėsmingi, visgi jiems patiems žmonės kelia didesnę grėsmę. Šie rykliai laikomi nykstančia rūšimi. Prie to prisideda žmonių veikla – buveinių naikinimas, vandenynų tarša ir pergaudymas.
Tigrinių ryklių mėsa, pelekai ir kepenys naudojami maisto papildų gamyboje. Be to, jie dažnai sugaunami kaip šalutinis žvejybos laimikis.
Ar rykliai keičia spalvą?
Anksčiau mokslininkai nustatė, kad mėlynieji rykliai geba keisti savo kūno spalvą. Ši savybė priklauso nuo unikalios jų odos struktūros.
Gilesniuose vandenyse plaukiojantys rykliai tamsėja – taip jie lengviau susilieja su aplinka ir tampa sunkiau pastebimi.