Po to, kai JAV įvykdė antskrydžius prieš tris Irano branduolinius objektus, Biblijos tyrinėtojai ir krikščionių religiniai lyderiai įžvelgė naujus galimus artėjančio pasaulio pabaigos ženklus. Įvykiai Artimuosiuose Rytuose, jų teigimu, sutampa su Senojo Testamento pranašystėmis ir vadinamuoju „Viešpaties dienos“ laikotarpiu.
Apie tai rašo „Daily Mail“, o analizę pristato krikščioniškas projektas „Living Waters“, turintis daugiau nei 1,6 mln. sekėjų. Naujausiame epizode jie atkreipė dėmesį į 1-ąjį laišką tesalonikiečiams 5:3:
„Kai sakys: ‘taika ir saugumas’, tuomet netikėtai juos ištiks pražūtis…“ – šis fragmentas interpretuojamas kaip įspėjimas apie staigų dievišką įsikišimą, kai žmonės gyvena iliuzijoje, kad viskas ramu.
Trumpo pareiškimas padidino įtampą
Po JAV karinių veiksmų Irano Fordo, Natanso ir Isfahano objektuose, eksprezidentas Donaldas Trumpas socialiniame tinkle Truth Social paskelbė: „Dabar atėjo taikos laikas!“
Šis pareiškimas, krikščionių teologų teigimu, gali tik dar labiau stiprinti nerimą dėl pranašautų įvykių, ypač jei pasaulinė taika tampa tik deklaratyvi.
Tragiški įvykiai Sirijoje
Tuo tarpu Damaske, Sirijoje, įvyko tragiškas teroro aktas. Savižudis sprogdintojas susprogdino bombą Mar Elijo bažnyčioje, žuvo mažiausiai 22 žmonės, dar 63 buvo sužeisti. Atsakomybę už išpuolį prisiėmė „Islamo valstybė“. Bažnyčioje buvo užfiksuota didelė griūtis, suolų liekanos ir kraujo dėmės. Sirijos vidaus reikalų ministerija patvirtino, kad išpuolis buvo kruopščiai suplanuotas.
Damaske ir toliau aptinkamos masinės kapavietės – miestas vis dar kenčia nuo 2011 m. prasidėjusio pilietinio karo padarinių. Žmogaus teisių gynėjai praneša apie atvirai išmėtytus palaikus Tadamono rajone – tai gali būti represijų aukos.
Pasaulinės įtampos kontekste – pranašystės įgauna svorį
Biblijos interpretatoriai teigia, kad dažnėjantys pasauliniai raginimai taikai gali sukelti klaidingą saugumo pojūtį. Tuo pačiu metu vis labiau pastebimi karo, moralinio nuosmukio ir socialinio nestabilumo ženklai.
Tinklalaidės autoriai teigia, kad jeigu Damaskas būtų sunaikintas branduoliniu ginklu, tai galėtų būti vienas pagrindinių ženklų, rodančių artėjančią pasaulio pabaigą. Miestai, kuriems kyla didžiausia grėsmė, anot jų, yra Jeruzalė ir Damaskas.
Izraelio ir Irano eskalacija
Birželio 12 d. tarp Irano ir Izraelio prasidėjo beveik kasdienis apsikeitimas raketomis. Ekspertai tai vertina kaip atitinkantį Biblijos „paskutiniojo teismo dienos“ scenarijų. Religiniai komentatoriai pastebi, kad kai kuriems tai primena vadinamąją „paskutinę atkarpą“ iki pasaulio pabaigos.
Šios interpretacijos kelia nerimą ne tik religinei bendruomenei, bet ir politiniams stebėtojams, analizuojantiems galimą artėjančio plataus masto konflikto riziką.