Šveicarijos baseinas riboja lankytojų patekimą: nuo šiol tik vietiniams gyventojams. Porrentruy mieste Šveicarijoje įsigaliojo apribojimai, ribojantys atvirų baseinų lankymą ne Šveicarijoje gyvenantiems asmenims. Į baseiną bus įleidžiami tik Šveicarijos piliečiai, šalies gyventojai arba asmenys, turintys galiojančią darbo sutartį Šveicarijoje. Šiuo metu apribojimai galios iki rugpjūčio 31 d. Tikslas – užtikrinti visų lankytojų saugumą ir palaikyti ramią bei pagarbą skatinančią aplinką.
Ypač nepageidaujami buvo jaunuoliai iš Prancūzijos, kurie dažnai kerta sieną ir atvyksta į netoliese esančią savivaldybę, bet, kaip teigiama, dažnai sukelia problemas.
„Iš pradžių pasamdėme apsaugą iš „Securitas“, paskui dar dvi papildomas komandas – bet ir to nepakako“, – naujienų portalui Watson sakė vietos meras Lionelis Maitre’as.
Pasak jo, užfiksuoti tokie pažeidimai:
- priekabiavimas prie jaunų moterų,
- nepriimtina kalba,
- maudymasis su apatiniais,
- agresyvus elgesys po pastabų.
Vietos valdžia pranešė, kad daugiau nei 20 žmonių jau yra gavę draudimus lankytis baseine.
Be to, šis sprendimas motyvuojamas ir esama karščio banga bei išaugusiu lankytojų srautu, dėl kurio baseinas dažnai pasiekia maksimalią 1 000 žmonių talpą. „Porrentruy gyventojai moka mokesčius už šį baseiną, todėl nori juo naudotis ramiai“, – sakė meras. Situaciją dar labiau pablogino tai, kad netoliese esančio Delle miesto baseinas šiuo metu yra uždarytas.
Pasak mero, ne visi asmenys, kuriems taikomi ribojimai, yra iš Prancūzijos, bet šveicarų tarp jų – mažuma. Watson praneša, kad daugelis nusižengusiųjų atvyksta iš socialiai problemiškų Prancūzijos rajonų, kuriuose vyrauja sudėtingos šeimos situacijos ir dažnai kyla konfliktai su autoritetais.
Formaliai baseino lankymo draudimas dabar taikomas visiems užsieniečiams, ne tik prancūzams, išskyrus tam tikras išimtis.
Užsienio turistai, kurie apsistojo viešbutyje ar kempinge Porrentruy mieste, gali gauti specialią turistinę kortelę, leidžiančią jiems patekti į baseiną.
Šveicarijos liaudies partijos (SVP) parlamento narys Benjaminas Fischeris palaikė šį sprendimą:
„Porrentruy sprendimas pagrįstas praktika. Todėl jį visiškai suprantu.“
Jis pridūrė, kad „daugiausia problemų kelia jaunuoliai iš Magribo šalių, Sirijos ir Afganistano. Jie atvyksta grupėmis ir sistemingai priekabiauja prie kitų lankytojų, ypač merginų.“
„Ši problema egzistuoja ne tik Juroje, bet ir daugelyje kitų Šveicarijos vietų. Lauko baseinai tapo savotiškais „laisvais medžioklės plotais“ jauniems vyrams, kurie neatitinka vietinės kultūros ir nėra pratę prie to, kad merginos laisvai leidžia laiką dėvėdamos bikinį.“
Tuo metu Socialistų partijos atstovė Tamara Funiciello pasisakė prieš sprendimą, teigdama, kad „gerai, jei neįleidžiami tie, kurie priekabiauja, bet tai turėtų būti nepriklausomai nuo jų kilmės“. Ji apkaltino savivaldybę tuo, kad „visi žmonės sukišti į vieną katilą“, ir suabejojo, ar šis sprendimas išvis teisėtas.
Visoje Europoje daugėja incidentų viešuose baseinuose.
Birželio 22 d. Vokietijos Gelnhauseno mieste, Heseno žemėje, keturi sirai baseine seksualiai priekabiavo prie devynių mergaičių (11–17 m.), kaip skelbė žiniasklaida.
Liepos pradžioje gelbėtojas buvo sumuštas grupės paauglių Hanoveryje (Apollo News), o liepos 2 d. Aspergo mieste (Badeno-Viurtembergo žemėje) 25 metų vyras masturbavosi vaikų akivaizdoje lauko baseine.
Prancūzijoje situacija taip pat kaista. 20 Minutes praneša, kad Strasbūre po kelių išpuolių prieš darbuotojus buvo uždaryti du baseinai, gelbėtojai netgi sulaukė mirties grasinimų. Balandį vienas baseinas susidūrė su 300 jaunuolių minia.
Šią savaitę pirmasis vandens parkas Le Mane buvo uždarytas vos po kelių valandų nuo atidarymo, nes, kaip pranešė Le Figaro, apsaugos darbuotojas buvo užpultas apie 200–300 jaunuolių, ginkluotų strypais ir akmenimis.